
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 15 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Shunt Current | 15 mA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Output Type | Fixed |
| Cathode Current | 70 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 5129
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.28897 | $2.88970 |
| 25 | $0.25904 | $6.47600 |
| 50 | $0.24180 | $12.09000 |
| 100 | $0.22570 | $22.57000 |
| 300 | $0.21294 | $63.88200 |
| 500 | $0.20091 | $100.45500 |
| 1000 | $0.19321 | $193.21000 |
| 3000 | $0.18296 | $548.88000 |
| 5000 | $0.17611 | $880.55000 |
